خدمات کابل کشی

 

شرکت‌ها و مجموعه‌های آموزشی، تجاری و … با نصب و راه اندازی شبکه و … تجهیزات اداری خود را همگام و یک پارچه میکنند. به این شکل کنترل شرایط و مدیریت آن بسیار راحت‌تر و بازدهی کاری بسیار بالاتر خواهد رفت. برای اجرای شبکه های کامپیوتری در یک مجموعه باید خدمات پسیو شبکه و خدمات اکتیو شبکه به طور کامل پیاده سازی شوند. اما در ابتدا کار خدمات مربوط به پسیو که شامل طراحی و اجرای زیر ساخت‌های لازم است، باید شکل بگیرد. خدملت کابل کشی شبکه از اولین کارهای زیرساختی است که اصل و بنیاد شبکه سازی بر روی آن قرار می‌گیرد.
خدمات کابل کشی شبکه و پیاده سازی آن با توجه میزان وسعت کسب‌وکار شما می‌تواند تغییر کند؛ برای این کار هم چند راه و روش مختلف وجود دارد که شما بسته به شرایط کاری خود می‌توانید قبل از شروع خدمات کابل کشی شبکه آن را مشخص کنید. اما قبل از مشخص کردن روش کابل کشی بهتر است از انتخاب آن مطمئن شوید تا بعد از شروع کار با مشکلی مواجه نشوید. بعد از این کارشناسان تیم اقدام به پیاده سازی طراحی شبکه می‌کنند تا بتوانند خدمات کابل کشی شبکه مناسب را برای فراهم کنند.

 

 

عوامل تأثیر گذار در قیمت کابل کشی شبکه

شاید در ابتدای کار، فرآیند کابل کشی شبکه راحت و ساده به نظر آید اما چنین نیست و این بخش سختی‌های کار خود را دارد. به همین دلیل هم کارشناسان این بخش برای این‌که بتوانند هزینه‌ها را محاسبه کنند موارد زیادی را در نظر می‌گیرند. در برخی مواقع پیاده سازی شبکه به منظور انجام هدفی خاص صورت می‌گیرد و کارفرما برای شرکت یا مجموعه خود، آینده را هم در نظر می‌گیرد. این موضوع می‌تواند بر هزینه‌های پیاده سازی کابل کشی شبکه به طور مستقیم تأثیر داشته باشد.

 

 

  • برای چه منظوری این شبکه را راه‌اندازی کرده‌اید؟
  • شرایط و کاربری شبکه‌ای که راه‌اندازی کرده‌اید در آینده به چه شکل خواهد بود.
  • چه تعداد سیستم کامپیوتری به شبکه متصل هستند.
  • قرار است در این شبکه‌ای که پیاده سازی کرده‌اید چه سرویس‌هایی را راه‌اندازی کنید.
  • قرار است که شبکه مورد نظر را در چه شرایطی راه‌اندازی کنید. ( اداری، خانگی، صنعتی، درمانی، محیط باز، بسته و …)
  • از این شبکه‌ای که پیاده سازی کرده‌اید قرار است به چه نحوی استفاده شود.
  • برای اجرای پروژه چه عوامل محیطی و شرایطی می‌تواند تأثیر گذار باشد.
  • برای انجام این پروژه باید به چه اندازه کابل را استفاده کنید.
  • قرار است برای پیاده سازی این شبکه از چه نوع کابلی استفاده کنید. کابل‌ها در انواع مختلف ساخته می‌شوند که کیفیت آن‌ها در قیمت آن‌ها هم تأثیر دارد.
  • باید با توجه به کاربری و نیاز خود از شبکه اقدام به انتخاب کابل مناسب کنید.

 

روشهای کاهش هزینه خدمات کابل کشی شبکه

آینده نگری در پروژه شبکه سازی باید به خوبی رعایت شود، به این شکل که از هزینه‌های اضافی در آینده جلوگیری میشود. البته این موضوع باید به خوبی کارشناسی شود تا نتیجه مطلوب و مناسبی را به دنبال داشته باشد. اما باید دقیت داشته باشید که هنگام قدم برداشتن در مسیر کاهش هزینه‌ها نباید از کیفیت کار و تجهیزات کم شود. برای مثال برای کم کردن هزینه‌ها در بخش خدمات کابل کشی شبکه باید مراقب باشید که این صرفه جویی در هزینه‌ها موجب کاهش سرعت سیستم نشود.