مشاوره شبکه های کامپیوتری

مشاوره شبکه های کامپیوتری

هنگامی که دو کامپیوتر طوری به هم متصل گردند که بتوانند با یک دیگر ارتباط برقرار کنند و همچنین قادر باشند منابعشان را با هم به اشتراک بگذارند، شبکه کامپیوتری تشکیل می گردد.

برای تشکیل این شبکه نیاز به سخت افزار های متعددی است که به واسطه این سخت افزارها می توان ارتباط شبکه ای را شکل داد. امروزه شبکه مهم ترین المان هر شرکت یا گروه است و تقریبا بدون آن نمی توان تیمی کارا تشکیل داد که هم سودآور باشد و هم در زمان صرفه جویی حداکثری نماید.

شبکه های کامپیوتری باید با توجه به موقعیت و سیاست های هر مجموعه، طراحی و اجرا گردد که این شبکه های کامپیوتری، زیر ساخت لازم برای استفاده از منابع یک سازمان، گروه یا مجموعه را فراهم می آورند . بدیهی است، در صورتی که طراحی درست پشت زیر ساخت های مجموعه نباشد، در زمان استفاده مشکلات متعددی سر راه سبز می شوند و باید هزینه های زیادی به منظور نگهداری شبکه و تطبیق آن با خواسته های مورد نظر، انجام گردد.

بنابراین برای ایجاد یک شبکه مناسب و کارآمد شما قطعا نیاز به مشاوره دارید. مشاوره شبکه های کامپیوتری با تجزیه و تحلیل شبکه، پیدا نمودن مسیر مناسب شبکه، پایگاه داده ها، نرم افزار و سخت افزار مناسب شبکه به شما اطمینان می دهد که در مسیر درست قرار دارید و می توانید بهترین نتیجه را در آینده از فعالیت مجموعه خود بگیرید.

 

 

خدمات مشاوره شبکه های کامپیوتری

همواره گام اول مشاوره در طراحی شبکه است. تمام طرح هایی که پیشنهاد می شوند، قطعا ارزش پیاده سازی ندارند. یکی از معیار های مهمی که موجب این موضوع می شود که یک طرح مقبول یا مردود شود، پشتیبانی شبکهاست، که آیا در صورت پیاده سازی این طرح وضعیت پشتیبانی چگونه خواهد شد و چه مقدار هزینه باید انجام شود تا شبکه به درستی به فعالیت خود ادامه دهد. آیا در صورت پیش آمدن مشکل امکان پشتیبانی و خطایابی سریع وجود دارد یا خیر؟

ممکن است طراحی اولیه هزینه ی زیادی دنبال داشته باشد، اما طراحی صحیح می تواند موجب کاهش هزینه در زمان استفاده و بهره برداری و همچنین پشتیبانی باشد. برآورد نیاز مجموعه با درنظر گرفتن توسعه آن در آینده نزدیک یا دور، نخستین گام طراحی است. برای ایجاد یک طرح و نقشه راه مناسب بهترین راه استفاده از یک مشاور مجرب در زمینه فن آوری اطلاعات و شبکه است.

خدمات مشاوره شبکه های کامپیوتری و ارائه راهکار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به علت پیشبرد اهداف سازمان ها و شرکت ها ، ارائه راهکارهای تخصصی و فنی شبکه مطابق با استانداردهای جهانی با توجه به نیازها و امکانات شبکه ی سازمان ها و شرکت ها ، ارائه راهکارهای جامع در زمینه امنیت شبکه مطابق با استانداردهای جهانی ،خدمات مشاوره در زمینه راه اندازی انواع شبکه های ارتباطی از جمله شبکه های LAN , Wan , Wireless و … ، خدمات مشاوره در زمینه راه اندازی شبکه ، تغییرات اساسی در شبکه و بهبود ساختار شبکه با در نظر گرفتن کاهش هزینه ها و همینطور بالا بردن بازده کاری برای سازمان ها و شرکت ها، از اهمیت بسزایی برخوردار است.