خدمات امنیت شبکه

 

هر شبکه از دو یا چند سیستم محاسباتی تشکیل شده است که توسط اتصالات فیزیکی و یا بی سیم به هم متصل می‌شوند. معماری شبکه‌ها چه به صورت نظیر به نظیر و یا به صورت کلاینت سروری باشد، از تعدادی پروتکل شبکه برای برقراری ارتباط بین سیستم‌ها استفاده می‌کند.
با گذشت زمان زیرساخت ‌و تکنولوژی‌ بکار گرفته شده در شبکه پیشرفته‌تر شده و نیاز به مراقبت بیشتری خواهد داشت؛ چراکه با پیشرفت علم و فناوری، راه برای فرصت طلبان شبکه‌ای نیز بازتر خواهد شد و امنیت شبکه بیشتر مورد تهدید هکرها قرار خواهد گرفت.
باتوجه به مواردی که در بالا ذکر شد، حتما تاکنون به ضرورت داشتن یک تیم خدماتی قدرتمند برای تامین ایمنی شبکه‌ی سازمان خود پی برده‌اید. شما نباید تنها به تکنولوژی و به روز بودن سیستم‌های خود اکتفا کنید زیرا هکرها و بدافزارهای اینترنتی نیز با علم روز پیش میروند و امکانات بیشتری برای دسترسی به داده‌های محرمانه‌ی شرکت شما در اختیار خواهند داشت.

 

 

 

 

اهمیت خدمات امنیت شبکه

 

۱- از شبکه، زیرساخت‌های آن و ترافیک موجود در شبکه در برابر حملات سایبری خارجی محافظت می‌شود

 

۲- از کلیه دارایی‌ها و منابع فناوری اطلاعاتی که از راه شبکه قابل دسترسی هستند، در برابر ورودهای غیر مجاز محافظت خواهد شد

 

۳- با بکارگیری یک سرویس امنیت شبکه خاطرجمع خواهید شد که تنها کاربران مجاز به دارایی‌ها و منابع شبکه دسترسی خواهند داشت

 

۴- از پاک شدن ناگهانی اطلاعات جلوگیری خواهد شد

 

۵- مدیریت شبکه به شیوه‌ی متمرکز انجام خواهد گرفت

 

اجزای اساسی برای تامین امنیت شبکه کدامند؟

فایروال‌ها، IPS، کنترل دسترسی شبکه (NAC)، اطلاعات امنیتی و مدیریت رویدادها (SIEM) چهار مولفه‌ی اساسی امنیت شبکه هستند. جلوگیری از حذف داده‌ها یا (DLP) نیز گزینه‌ی دیگریست که بسیار حائز اهمیت است و باید به آن با دقت پرداخته شود.

با توجه به اینکه همه‌ی داده‌ها و برنامه‌های یک سازمان به شبکه متصل هستند، امنیت شبکه برای محافظت از شبکه امری ضروری است؛ چراکه هک شدن شبکه‌ی شرکت می‌تواند اعتبار سازمان شما را از بین ببرد و شما را از فعالیت خارج کند. یک سیستم امنیتی شبکه‌ی قوی به مشاغل کمک می‌کند تا خطر سرقت و خرابکاری داده‌ها را کاهش دهند.

 

تعریف امنیت شبکه

امنیت شبکه به مجموعه اقدامات دفاعی اطلاق میشود که در جهت جلوگیری از حملات داخلی و خارجی و تامین امنیت شبکه هم به صورت نرم افزاری و هم به صورت سخت افزاری در لایه‌های مختلف شبکه صورت می‌گیرد.
شرکت تخصصی عصر داده ایتوک با ارائه‌ی خدمات پشتیبانی از شبکه همواره در جهت تامین ایمنی و حفظ امنیت مشتریان خود موفق بوده است تا راه نفوذ خرابکاران و سارقان اینترنتی به اطلاعات خصوصی و حیاتی سازمان را ببندد. برای آگاهی از چگونگی دریافت خدماتعصر داده ایتوک میتوانید با شماره‌های پشتیبانی تماس گرفته و مشاوره‌ی رایگان دریافت کنید.